Zdrowe i piękne włosy – pielęgnacja i dieta

z10392824Q,Dieta-na-zdrowe-wlosyKto z nas nie marzy o pięknych, gęstych i lśniących włosach? Możesz pomyśleć, że ten tekst adresowany jest wyłącznie do kobiet – nic bardziej mylnego! Jeśli jesteś mężczyzną – zostań tu i przeczytaj, bowiem zadbana męska fryzura nierzadko stanowi obiekt westchnień przedstawicielek płci pięknej, nawet jeśli jest… przyprószona siwizną!
Planując operację odbudowy i regeneracji swoich włosów, często na samym początku przychodzi nam na myśl zakup odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Odpowiednich zaś, często znaczy drogich. Jest w tym oczywiście odrobina racji, bowiem za wysoką jakością nierzadko podąża niemała cena, jednak nie należy zapominać o ogromnej roli diety w dbaniu o piękno całego ciała, a także naszych kosmyków. Poniżej przedstawimy więc kilka cennych rad, jak połączyć właściwą pielęgnację z odpowiednim odżywianiem, aby osiągnąć upragniony efekt – fryzurę, za którą obejrzy się każdy.
Zacznijmy zatem od szamponu. Produktu tego używamy kilka razy w tygodniu, jeśli nie codziennie. Umożliwia on oczyszczenie kosmyków z sebum, kurzu, ale także z pozostałości produktów służących do stylizacji włosów. Jeśli więc szamponu używamy często, ma on za zadanie włos umyć i nie pozostaje na nim dłużej niż kilka minut, to czy warto inwestować w produkt drogi? Naszym zdaniem niekoniecznie, choć oczywiście, jeśli masz na to fundusze i ochotę – nie jest to niewskazane. Szampon to przede wszystkim kosmetyk do oczyszczania. Nawet jeśli posiada właściwości pielęgnacyjne, to ich działanie jest ograniczone, ponieważ krótki jest czas, przez który utrzymujemy produkt na włosach.
Z pewnością jednak warto zainwestować w dobrą odżywkę do spłukiwania. Produkt ten należy nakładać po każdym myciu. Najlepiej, jeśli większą ilość kosmetyku skoncentrujemy na końcówkach włosów oraz ich długości do około poziomu ucha. Używanie odżywki na skórę głowy grozi intensyfikacją pracy gruczołów łojowych i nadmiernym przetłuszczaniem się czupryny. Zadbajmy, aby dobrać odżywkę odpowiednią do rodzaju naszych włosów. Informacji i recenzji konkretnych produktów szukajmy w Internecie.
Z odżywką współpracuje maska do włosów – produkt bardziej treściwy, o silniejszych właściwościach pielęgnacyjnych. Maskę stosujemy rzadziej – maksymalnie około 2 razy w tygodniu. Nakładamy ją także na dłuższy czas. Eksperymentujmy i, nawet jeśli producent zaleci stosowanie produktu na przykład przez 15 minut, możemy nie zmywać go nieco dłużej.
Podobnie jak maski działają oleje do włosów. To stosunkowo nowy trend w pielęgnacji. Olej zaleca się nakładać na kilka godzin przed umyciem włosów, gdyż nadaje im chwilowy, nieestetyczny wygląd.
Doraźną pielęgnację wspierają odżywki bez spłukiwania, jedwabie do włosów i suche szampony, dodające objętości.
Jak natomiast się odżywiać? Przede wszystkim zachowujmy zbilansowaną dietę, w której nie brakuje białek, węglowodanów oraz tłuszczów. Pamiętajmy o wodzie – zapobiegajmy odwodnieniu. Naszym włosom witalności doda zwiększenie dziennej porcji warzyw i owoców.