Zdajesz sobie sprawę z diety bezglutenowej?

Dieta bezglutenowa to zmiana stylu życia. Bezglutenowe życie w to nie tylko dieta, to zmiana stylu życia, która wymaga zarówno poświęcenia i zaangażowania. Osoby z celiakią i osoby z nietolerancją glutenu muszą iść na tego typu dietę. Ale niektórzy decydują się na podjęcie tej zmiany stylu życia tylko dlatego, że chcą zdrowszego stylu życia. Usunięcie pszenicy i innych zbóż zawierających gluten z diety na pewno nie jest złe, a to może mieć znaczne korzyści dla zdrowia, jeśli jesz zdrową i zróżnicowaną dietę. Może nawet być kluczem do utrzymania masy ciała. Innym powodem, dla którego ludzie mogą wybrać tej rodzaj diety jest to, że zdają sobie sprawę, że niektóre problemy zdrowotne mogą być złagodzone przez stosowanie tego rodzaju diety. Niektóre z nich są to: bóle głowy, migreny, w tym zmęczenie, niepokój pokarmowy, depresja i lęk, ból stawów, bezpłodność, zachowania autystyczne i ADD / ADHD.

Czy to tylko chwilowa moda?

Nowe diety pojawiają się cały czas – ale to jest styl życia, który jest doskonale zsynchronizowany z tym jak nasze ciała zostały zaprojektowane i dlatego jest tak skuteczny w poprawie naszego zdrowia. Nasze ciała nie są przeznaczone do spożywania wszystkich śmieci, które spożywamy w tym są to bułeczki, kasze i makarony. Pęd na bezglutenowe produkty na rynku jest oszałamiająca. Według wydawcy badań rynku 1,182 nowe produkty i napoje zostały wprowadzone w 2008 roku, ze średnim 33% roczny wzrostem przychodów od 2004 roku. Znajduje się również wiele informacji zaczerpniętych z książek i stron internetowych, które twierdzą, że ten rodzaj diety może pomóc w utracie wagi, na autyzm i wiele innych schorzeń.

Czy korzyści z diety bezglutenowej mogą pomóc ludziom z zaburzeniami autyzmu?

Praca Jenny McCarthy poprzez aktywizm i pisanie książek, skłoniła wielu rodziców dzieci autystycznych, aby spróbowali zobaczyć jak dieta bezglutenowa może pomóc maluchom. Rodzice odnotowali pewne sukcesy z pomocą tej interwencji, więc naukowcy przeprowadzili badania, aby spróbować zlokalizować taki skutek, że ta dieta oferuje pomoc osobom z autyzmem.

Nie ma dowodów, że ta szczególna dieta może prowadzić do utraty wagi. W rzeczywistości, rezygnując z żywności przetworzonej już można pozbyć się nadwagi. Tak więc, o ile dana osoba ma celiakię lub nietolerancję glutenu, musi skupić się na diecie bezglutenowej, to oczywisty wybór, ale bez tych schorzeń pozbycie się glutenu z diety to wybór stylu życia z wielu względów wart przemyślenia. Aby dowiedzieć się więcej zaglądaj częściej na naszą stronę.