Walczymy o młodą szyję

beauty-1319951_1280Szyja zdradzi wiek kobiety. Nie pomogą kryjące stroje, golfy chusty i inne ozdoby. Skóra szyi, delikatna i cienka, ulega starzeniu dużo szybciej, niż skóra innych części ciała.

Dzieje się tak dlatego, że szyja ma mniej kolagenu i elastyny, odpowiadających za jej elastyczność. Pozbawiona jest tłuszczu, a z biegiem upływu czasu swoje zadanie przestaje spełniać tkana łączna. Pierwszą oznaką niekorzystnych zmian, są pojawiające się okalające zmarszczki.

Przyczyny przesuszania się skóry szyi mogą być różnorodne – intensywne opalanie się, mycie gorącą wodą, brak właściwej pielęgnacji, itp. Szyja nie lubi również wysokich poduszek, które powodują pogłębianie się zmarszczek oraz tworzenie drugiego podbródka. Noszenie golfów, które ograniczają swobodną cyrkulacje powietrza, także niekorzystnie wpływa na wygląd szyi.

Jak dbać o szyję?

Szyja oraz dekolt korzystnie zareagują na mycie ciepłą wodą. Dobrze jest spłukać skórę wodą chłodniejszą, co pobudzi ukrwienie. Regularnie, przynajmniej raz w tygodniu trzeba wykonać enzymatyczny peeling, który usunie martwy naskórek i umożliwi wchłoniecie odżywczego kremu. Czynności pielęgnacyjne należy wykonywać ostrożnie, kolistymi rękoma, aby nie rozciągać cienkiej skóry. Po zakończonym peelingu na szyje dobrze wpłynie maseczka nawilżająca i grubsza warstwa ujędrniającego kremu. Jego stosowanie po każdym myciu, rano i wieczorem, jest podstawowym wymogiem pielęgnacyjnym.

Dbałość o szyję oznacza także właściwą postawę ciała. Chodzenie ze spuszczoną głową, powoduje tworzenie się zmarszczek. Należy walczyć ze złym nawykiem, utrzymując wyprostowaną sylwetkę i uniesioną nieco brodę. Będzie to korzystna zmiana wyglądu postaci.

Opalanie wysusza skórę. Trudno jest usunąć skutki przesuszenia skóry. Najlepiej unikać zbytniego nasłonecznienia. Jeśli szyja wystawiana jest na słońce, nie wolno zapominać o kremach z wysokim filtrem.

Prawdziwym eliksirem młodości jest olejek arganowy. Zawiera dużą dawkę witaminy E, zwaną witaminą młodości. Pielęgnacja szyi olejkiem przyniesie korzyści szyi, a także całemu ciału.

Recepty prababci

Wielki wybór kosmetyków, jakie oferują sklepy kosmetyczne, pozwalają na dobór takich środków, które wpłyną korzystnie na wygląd skóry szyi. Czasem warto zajrzeć do domowej spiżarki i wykorzystać dostępne produkty, aby odżywić delikatną skórę.

Okłady z ciepłej oliwy z oliwek przez 20 minut, pozwolą wchłonąć odżywcze substancje. Równie korzystnie zadziała okład z siemienia lnianego. Zmielone ziarna należy zalać gorącą wodą i zaparzyć przez 5 minut. Gęsta papkę należy nałożyć na skórę i pozostawić na 20 minut, potem delikatnie spłukać letnią wodą.

Domową maseczkę na szyi można przyrządzić z łyżeczki oliwy z oliwek, kilku kropli cytryny oraz żółtka jaj kurzego. Po rozmieszaniu, powstałym kremem smaruje się szyję, dekolt i twarz. Taka maseczka przeciwdziała przesuszaniu skóry.