Pyszna woda zdrowia doda

thirsty-man-937395_1280Składamy się z wody. Organizm każdego człowieka zawiera około 70% wody. Nie bez znaczenia jest więc, co pijemy. Woda ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dzisiejsza woda z kranu różni się od tej, którą dostarczały wodociągi trzydzieści lat temu. Przepisy prawne i kontrole sanepidu wpłynęły na podniesienie jej jakości. Należy do wód średniozmineralizowanych. Możemy się o tym przekonać, gdy zauważymy osadzający się w czajniku kamień.

Korzystając z wody z kranu, warto zastosować naczynia z filtrem, które uczynią z niej zdrową i zdatną do gotowania, nie budzącą obaw. Dodatkowo niektóre filtry wzbogacają wodę w magnez. Woda filtrowana nadaje się na herbatę. Ma lepszy smak i kolor. Toksyny, zanieczyszczenia i metale ciężkie zostają zatrzymane na filtrze. Woda staje się miękka. Należy zdać sobie sprawę z faktu, że wyeliminowane zostają również korzystne dla organizmu minerały.

Woda mineralna zawiera bogactwo dobroczynnych pierwiastków. Woda Średniozmineralizowana zawiera pierwiastki Na, K, Mg, Fe oraz Ca. W wysokozmineralizowanych wodach podwyższone są wybrane składniki, wpływające na konkretne choroby, np. na problemy trawienne, krążeniowe lub kostne.

Uniwersalne właściwości posiada woda źródlana. Odpowiednia jest dla osób w każdym wieku. Na takiej wodzie można przygotować posiłki dla ludzi starszych oraz niemowląt i dzieci. wszystkie składniki pokarmowe są dobrze przyswojone, a dodatkowo woda źródlana podkreśla naturalne aromaty potraw. Ze względu na ilość zawartych w wodach pierwiastków, można podzielić je na trzy grupy:

  1. wody niskozmineralizowane – oznaczone na butelkach; do 500 mg,

  2. wody średniozmineralizowane – od 501 mg do 1500 mg,

  3. wody wysokozmineralizowane – powyżej 1500 mg.

Kupując w sklepach butelki wody, warto sprawdzić w jej opisie, czy jest odpowiednia dla naszego zdrowia. Butelkowane wody mają swoich zwolenników i przeciwników. Zwolennicy podkreślają, że woda w butelkach spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, przeciwnicy wskazują na możliwość niekorzystnego działania samych butelek.

Dyskusje budzi również obecność dwutlenku węgla. Wiadomo, że jego obecność poprawia apetyt i smak samej wody. Osoby, które uskarżają się na problemy zdrowotne krtani – powinny takich wód unikać.