Mozliwe przyczyny drzenia rak

Wiele osób dostrzega, że ich dłonie drżą. Zazwyczaj dzieje się tak w najmniej odpowiednim momencie. Ten na pozór błahy problem może świadczyć o poważnych problemach ze zdrowiem. Warto więc poznać jego możliwe przyczyny i zasady ewentualnego postępowania.

Zdenerwowanie lub niedobór magnezu

Drżące ręce to na ogół znak, że jesteśmy bardzo silnie zdenerwowani lub wzburzeni. Ważne spotkanie, czy czekająca nas rozmowa w sprawie pracy to jedne z tych sytuacji, kiedy trzęsące się (i jednocześnie spocone) dłonie nie są niczym, co powinno nas niepokoić. Pojawić się może również zaczerwienienie twarzy lub okolic dekoltu, a także przyspieszone bicie serca. Kiedy nasze ciało uspokoi się, drżenie rąk również ustąpi. Można zmniejszać ryzyko pojawienia się tego przykrego objawu poprzez stosowanie technik relaksacyjnych.

Drżące ręce i uczucie kołatania serca to również sygnał, że w naszym organizmie brakuje magnezu. W takiej sytuacji wystarczy sięgnąć po preparat, który zawiera w swoim składzie ten cenny pierwiastek. Już kilka tygodni wzbogacenia o niego diety sprawi, że ten nieprzyjemny objaw ustąpi.

Choroby neurologiczne

Drżenie rąk może być również objawem poważnej choroby neurologicznej. Chodzi o tak zwane drżenie samoistne, które u wielu osób nasila się wraz z upływem kolejnych lat. Oprócz drżenia rąk pojawiają się w tym wypadku również mimowolne ruchy głowy. Tym, co pozwala odróżnić tą od chorobę od innych jest nasilanie się objawów w przypadku doświadczania silnych stanów emocjonalnych i ich słabnięcie po spożyciu alkoholu. Choroba ta wymaga leczenia w momencie, kiedy objawy są tak silne, że niemożliwe staje się wykonywanie codziennych czynności.

Drżenie kończyn górnych może być również objawem sugerującym neuropatię obwodową kończyn. W tym wypadku pacjent doświadcza również bardzo nieprzyjemnego uczucia mrowienia.

Nadczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy to kolejna choroba, w przypadku której może pojawić się mimowolne drżenie kończyn górnych. Zazwyczaj pojawia się w przebiegu choroby Gravesa ? Basedowa. Zastosowanie hormonów tarczycowych sprawi, że problem ten zniknie.