Jak zwiekszyc metabolizm

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób wpłynąć pozytywnie na swoje zdrowie i zwiększyć metabolizm? Zmień nieco swój styl bycia i zastąp dotychczasowe nawyki!

Przede wszystkim ? jedz śniadania. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że nie jesteś głodna i wolisz posilić się poranna kawą, to zacznij jeść je regularnie. Niedługo wyrobisz sobie taki nawyk, że nie będziesz w stanie prawidłowo funkcjonować bez śniadania. To ono zapewni Ci energię na cały dzień i przyspieszy metabolizm. Pamiętaj jednak, by był to posiłek pełnowartościowy.

Istotne są także systematyczne ćwiczenia. Jeżeli regularnie uprawiasz aktywność fizyczną, zwiększasz swoją ilość tkanki mięśniowej, równocześnie zmniejszając ilość tłuszczu. Mięśnie zużywają największą ilość energii. Ażeby efekty były maksymalne, ruszaj się co najmniej co drugi dzień przez 45 minut (niezbędne minimum). Przy dużej aktywności fizycznej należy dbać o dietę zawierającą wystarczającą ilość warzyw i owoców.

Głodówki i restrykcyjne diety bardzo negatywnie oddziałują na organizm. Na chwilę tracisz wagę, ale równocześnie spowalniasz metabolizm ? a to z kolei szybko sprawi, że zaczniesz znowu tyć. Odchudzanie można przeprowadzić jedynie na zbilansowanej diety, a zmiana nawyków żywieniowych powinna być stała. Najgorszy błąd robią osoby, które przez kilka dni nie jedzą nic i piją tylko wodę, a następnie kupują sobie 10 paczek chipsów i 5 batoników.

Włącz do diety więcej białka. Jego trawienie to proces wymagający ogromnej ilości energii ? a to z kolei zdecydowanie podkręca metabolizm. Na spalenie każdego grama białka organizm musi zużytkować aż 25% pochodzącej z niego energii. Nie można jednak przesadzać z ilością białek ? warto po prostu zadbać, by było go trochę w każdym posiłku.

W spalaniu tłuszczu ogromną rolę mogą odegrać grejpfruty. Wystarczy ćwiartka lub połówka tego owocu zjedzona do każdego posiłku, by zdecydowanie szybciej tracić na wadze. Należy go jednak jeść wraz z białymi błonkami, ponieważ zawierają one na składzie ogromną ilość błonnika.