Grypa, jak sobie z nią radzić?

image,flu,640,0,0,0Grypa to pojęcie niezwykle szerokie, u każdego ma inny przebieg, czasem bywa lekki, innym razem wiąże się z ciężkimi powikłaniami, ma różne mniej lub bardziej groźne odmiany. Istnieją szczepienia przeciwko grypie, ale nie każdy organizm reaguje na nie w pozytywny sposób, wiele osób tuż po przyjęciu szczepionki łapie wirusa grypy i przebieg niestety jest dużo ostrzejszy niż w przypadku normalnego zachorowania, co zniechęca innych do wykonania takiej szczepionki.
Na pewno bardzo poważnym problemem jest wirus świńskiej grypy, ma ona dużo ostrzejszy przebieg i niestety niejednokrotnie dochodzi do zgonu w wyniku powikłań, aczkolwiek przypadki wirusa tej grypy są w chwili obecnej mniej popularny, niż w momencie, gdy wirus został wykryty i zaatakował Europę. Zapewne w poprzednich stuleciach doprowadziłby do wielu zgonów, ale w chwili obecnej nie musimy się tego obawiać, medycyna jest bardziej rozwinięcia, szybciej radzi sobie z takimi wirusami, co nie oznacza, że możemy beztrosko zarażać się grypą.
Jeśli jest sezon grypowy, unikajmy tłoku, a jeśli jeździmy komunikacją miejską, nakładajmy maseczki dostępne w każdej aptece, myjmy regularnie ręce, unikajmy kontaktu z chorymi, niepotrzebnych wizyt w przychodni., Bierzmy witaminy, które pomogą nam w walce z wirusem.
Jeśli zachorujemy, od razu udajmy się do lekarza, nie idźmy do prac, czy szkoły, aby nie roznosić wirusa dalej, niestety często to robimy powodując, że bakterie atakują innych i po jakiś czasie znowu do nas wrócą.